• Взяти до себе:

 • Партнери

 • « | Головна | »

  Відеокамери для охорони об’єктів

  Автор: admin | March 28, 2010

  Відеокамери – це по суті очі відеосистеми, вони визначають ту візуальну інформацію, яка зрештою поступає до оператора. Проте, на відміну від очей, використання відеокамер надає операторові унікальну можливість одночасно бачити на екрані відеомонітора зображення з багатьох, достатньо видалених місць.

  Основою сучасної відеокамери є так звана ПЗЗ-матриця (ПЗЗ – прилад із зарядовим зв’язком) – прямокутна світлочутлива напівпровідникова пластинка з відношенням сторін 3 : 4, яка перетворить падаюче на неї світло в електричний сигнал. Веселкову поверхню ПЗЗ-матриці можна побачити через отвір, в який укручується об’єктив (більшість відеокамер стандартного прямокутного дизайну поставляються без об’єктивів!). Від використовуваної ПЗЗ-матриці відбулася назва ” ПЗЗ-ВІДЕОКАМЕРА” (на відміну від перших телекамер, що використовують передаючі трубки).

  ПЗЗ-матриця складається з великого числа фоточутливих пікселів (піксель – елементів зображення), яке нерідко указується в паспорті на відеокамеру (наприклад, 752 х 582). Ясно, що ніж більше елементів перетворення, тим менш помітною буде дискретність результуючого зображення. Для того, щоб підвищити світлову чутливість кожного пікселя, нерідко формують спеціальну структуру, яка створює мікролінзу перед кожним пікселем.

  Для отримання кольорового зображення перед пікселями формуються мікрофільтри основних кольорів R, G, B (очевидно, що для кольорових відеокамер кількість результуючих пікселів буде в 3 рази менше, ніж у чорно-білих відеокамер, а чутливість нижча). До речі, дискретна структура ПЗЗ-матриці є передумовою для створення сучасних цифрових відеокамер, що дозволяє їх використовувати, наприклад, в комп’ютерних мережах; на виході таких відеокамер формується цифровий код (на відміну від більшості відеокамер, що існують в даний час, на виході яких є стандартний аналоговий відеосигнал розмахом 1 В). Не слід плутати цифрову відеокамеру і відеокамеру з цифровою обробкою сигналу (DSP).

  Відеокамери характеризуються спеціальним параметром, який називається формат ПЗЗ-матриці (format), – це не що інше, як закруглене значення довжини діагоналі ПЗЗ-матриці, виражене в дюймах. Наприклад, найбільш популярна в даний час матриця 1/3 дюйми має розміри: (4,8 х 3,6) мм. Існують також матриці 1″ – (12,8 х 9,6) мм, 2/3″ – (8,8 х 6,6) мм, 1/2″ – (6,4 х 4,8) мм, 1/4″ – (3,6 х 2,7) мм, причому тенденція така, що розміри матриці у сучасних відеокамер стають все менше (це економічно вигідно), а роздільна здатність і чутливість відеокамер практично не погіршуються.

  Знання формату ПЗЗ-матриці необхідне для вибору відповідного об’єктиву – діаметр кола, в якому відображається сфокусоване об’єктивом зображення, по суті, є діагоналлю матриці (оскільки матриця має форму прямокутника, то на неї доводиться тільки частина кругового зображення; якщо формат матриці і об’єктиву співпадають, прямокутник матриці точно вписується в коло). Відзначимо, що якщо відеокамера поставляється з своїм об’єктивом, то інформація про формат ПЗЗ-матриці в документації на відеокамеру є надмірною.

  При виборі відеокамери слід в першу чергу визначитися – відеокамера повинна бути кольоровою або чорно-білою, а це, у свою чергу, безпосередньо витікає з технічного завдання на відеосистему. Слід обмовитися, що в одній і тій же системі можна одночасно використовувати і кольорові, і чорно-білі відеокамери (якщо є така необхідність). Наприклад, вся відеосистема кольорова, і серед відеокамер є так зване відеоочко (чорно-біла відеокамера з надширококутною оптикою, що встановлюється у вхідних дверях) – при цьому зображення на кольоровому відеомоніторі (або телевізорі) від відеоочка буде чорно-білим. Або, наприклад, вся відеосистема (включаючи відеомонітор) чорно-біла, а одна відеокамера кольорова – всі зображення будуть чорно-білими.

  Як вже мовилося, чорно-білі відеокамери чутливіші (тобто можуть працювати при меншій освітленості, майже в повній темноті) і мають кращу роздільну здатність, чим кольорові відеокамери (тобто вони здатні розрізняти дрібніші деталі і видалені об’єкти); до того ж, що важливо, чорно-білі відеокамери істотно дешевші.

  Кольорові відеокамери мають всього одну, але дуже істотну перевагу – високу інформативність. І це часом є вирішальним аргументом, не дивлячись на їх порівняно високу вартість, а також залежність якості зображення від типу джерела світла.
  

  google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

  Теми: Відеоспостереження | Нема коментарів »

  Коментарі