• Взяти до себе:

 • Партнери

 • « | Головна | »

  Роздільна здатність відеокамер для охорони

  Автор: admin | March 28, 2010

  Роздільна здатність (Resolution) є однією з найважливіших характеристик систем відеоспостереження. Вона характеризує здатність відеосистеми розрізняти дрібні деталі і видалені предмети. Роздільна здатність вимірюється в так званих телевізійних лініях (ТВЛ) – кількості помітних на екрані відеомонітора чорних і білих штрихів мінімальної товщини. Чим більше це значення, тим дрібніше за деталь і більш видалені предмети можна спостерігати (що особливо важливе поза приміщеннями). Наприклад, чорно-біла відеокамера з 600 ТВЛ краще, ніж з 380 ТВЛ).

  Треба відзначити, що до паспортних даних постачальників відеокамер слід відноситися дуже обережно. Так, результати вимірювань ряду японських, корейських і тайваньських відеокамер показали, що в окремих випадках їх реальна роздільна здатність складала 360 ТВЛ (проти заявлених в паспортах 380 ТВЛ, 420 ТВЛ і навіть 460 ТВЛ).
  Слід підкреслити, що роздільна здатність відеокамери в першу чергу визначається параметрами ПЗЗ-матриці, що тому вирішує здатність чорно-білих відеокамер вище роздільної здатності кольорових відеокамер. Крім того, на роздільну здатність робить вплив ширина смуги пропускання тракту відеосигналу. Орієнтовне значення необхідною для передачі відеосигналу верхньої граничної смуги тракту (Мгц) може бути отримано діленням значення роздільної здатності (ТВЛ) на число 80. Наприклад, якщо потрібна роздільна здатність 420 ТВЛ, то смуга пропускання повинна бути: 420 : 80 = 5,25 (Мгц).

  Для кольорових відеосистем обов’язковою умовою є передача спектру відеосигналів поблизу піднесучої кольоровості PAL (4,43 Мгц). Відзначимо, що абсолютна більшість кольорових охоронних відеосистем, що експлуатуються в Росії, працюють в стандарті PAL. Як правило, ширина смуги пропускання тракту відеосигналу в цих системах складає близько 5 Мгц.

  Що стосується результуючої роздільної здатності всієї відеосистеми, то на її значення роблять вплив параметри всіх вхідних в систему елементів: відеокамер, об’єктивів, підсилювачів, пристроїв обробки відеосигналів, відеомоніторів, пристроїв відеозапису, кабелів. При цьому загальна роздільна здатність буде гірша гіршій роздільній здатності вхідних у відеосистему елементів. Наприклад, якщо відеокамера, що має роздільну здатність 420 ТВЛ, кабелем сполучена з відеомонітором, у якого роздільна здатність 800 ТВЛ, то результуюча роздільна здатність може бути, наприклад, 390 ТВЛ або 350 ТВЛ, але ніяк не буде рівна 420 ТВЛ.

  На жаль, в даний час відсутня методика, що дозволяє аналітично розрахувати результуючу роздільну здатність відеосистеми по значеннях роздільних здатностей вхідних в неї елементів. Більш того, немає єдиного міжнародного стандарту на вимірювання параметрів відеосистем взагалі, і відеокамер зокрема; багато параметрів вимірюються в різних фірмах по-різному, за різних умов. Тому ще раз підкреслимо, що слід бути вельми обережним відносно параметрів, що указуються в рекламних буклетах, каталогах і навіть технічних інструкціях.

  В цьому відношенні особливо цінними представляються телевізійні випробувальні таблиці. Вони дозволяють:

  google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

  Теми: Відеоспостереження | Нема коментарів »

  Коментарі