• Взяти до себе:

 • Партнери

 • « | Головна | »

  Про системи пожежної сигналізації з радіоканалом

  Автор: admin | February 4, 2010

  Бездротові технології знаходять застосування у всіх областях людській діяльності. Один з перспективних напрямів їх використання – елементи системи «розумний будинок». Незважаючи на вищу вартість радіосистем систем охоронної і пожежної сигналізації, бездротових вимикачів світла і дверних замків без ключів, пристрої подібного роду починають з’являтися в повсякденному житті.

  Невід’ємним компонентом у будь-якій системі пожежної сигналізації є датчики. На основі їх даних формується так звана «картина пожежі», тобто визначається місце загоряння, площа пожежі, напрям і швидкість його розповсюдження, обчислюються безпечні шляхи евакуації людей з приміщень.

  У сучасних системах датчики об’єднуються в групи, що взаємодіють з одним прийомно-контрольним пристроєм. Кожний такий пристрій здійснює стеження за станом датчиків своєї групи і подає сигнал тривоги на центральний пульт при виявленні погрози пожежі.
  За способом зв’язки з приймальний-контрольним пристроєм розрізняють три типи датчиків [1]: автономні датчики, дротяні і бездротові датчики.

  Автономні датчики здійснюють індикацію режимів роботи безпосередньо у місці установки. Для подачі сигналу тривоги використовується вбудований випромінювач звуку, працездатність датчика підтверджується світодіодним індикатором. Автономні датчики не вимагають прокладки кабелів і живляться від батареї.

  Деякі різновиди автономних датчиків можуть об’єднуватися при допомозі кабелів в автономні системи пожежної сигналізації. Сигнал тривоги в таких системах видається всіма випромінювачами одночасно при виявленні загоряння хоча би одним з них. Перевага такого способу пожежної охорони будівлі – у інформуванні людей що знаходяться, наприклад, на кухні першого поверху будинку, про спалах в спальні на другому поверсі. Основним недоліком автономних датчиків – це відсутність віддаленого моніторингу об’єкту і сповіщення про надзвичайній ситуації за відсутності людей в приміщенні.

  Проблема сповіщення про пожежу у відсутність людей вирішується з використанням дротяних датчиків пов’язаних з приймально-контрольним модулем за допомогою 2-х або 4-х дротяного інтерфейсу. Лінії інтерфейсу використовуються також для живлення датчика. Апаратні засоби дротяних датчиків можуть здійснювати локальну аудіовізуальну індикацію стану, проте основне їх завдання – передача інформації у контрольний модуль.

  Наявність дротяного інтерфейсу – це основний недолік датчиків цього типу, оскільки монтаж дротяної системи пожежної сигналізації вимагає істотних витрат. Крім того, закладку дротяної системи датчиків охоронно-пожежної сигналізації краще передбачати на стадії проектування даного об’єкту. В іншому випадку виникає необхідність додаткових заходів по захованню кабелів і вартість робіт багато разів зростає.

  Часто, по архітектурних, естетичних або іншим міркуванням прокладка сигнальної проводки утруднена або взагалі неможлива. У цьому випадку доцільне застосування автономних бездротових датчиків з передачею інформації по радіоканалу. Датчики даного типу є наступним кроком в побудові розподілених систем пожежної сигналізації. Вони, як правило включають всі доступні засоби індикації режимів, як локальні так і видалені, мають автономне живлення, володіють поряд додаткових сервісних функцій.

  Їх недоліком є вища в порівнянні з іншими типами датчиків, вартість, обумовлена впровадженням нових технологій і оригінальних рішень в пристрій. Проте там, де потрібне швидке розгортання системи сигналізації, оперативна зміна її конфігурації і видалений моніторинг стану приміщення альтернативи автономним датчикам з радіоінтерфейсом практично не існує.

  Датчики пожежної сигналізації підрозділяються на групи за способом виявлення спалаху. При пожежі відбуваються три основні процеси у місці горіння: задимлення, підвищення температури, зменшення зміст кисню в повітрі.

  На сьогоднішній день, найпоширенішими є датчики, що реагують на підвищення температури. Вони мають просту конструкцію і як правило, об’єднуються в дротяну мережу.

  Все велику популярність знаходять пристрої, здатні розпізнавати дим. Це пов’язано з тим, що на початку пожежі температура в приміщенні підвищується поволі і різко зростає тільки при відкритому полум’ї.

  Датчики диму здатні діагностувати спалах, коли полум’я ще немає, що дозволяє уникнути сильної пожежі, і це сприяє збереженню майна і людських життів.

  Матеріал для статті був взятий з журналу «Электронные компоненты» №9’ 2003

  google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

  Теми: Пожежні сигналізації, Про сигналізації | Нема коментарів »

  Коментарі