• Взяти до себе:

 • Партнери

 • « | Головна | »

  Основні характеристики GSM-систем сигналізацій

  Автор: admin | March 28, 2010

  На сучасному етапі розвитку суспільства безпека матеріальних цінностей різних форм власності неможлива без використання надійної і ефективної охорони. У свою чергу ефективна охорона сьогодні немислима без використання різних технічних засобів, які дозволяють здійснювати цілодобову охорону об’єктів, максимально виключивши людський чинник, понизити витрати на її зміст і істотно підвищити її надійність.

  Коротко зупинимося на найпоширеніших системах сигналізації.

  1. За ціною GSM-пейджери умовно можна розділити на «дешеві» і «дорогі».

  Як правило, «дешеві» GSM-системи складаються з блоку управління і мобільного телефону (зазвичай купується самостійно) певних моделей, які підтримуються цим блоком. У «дорогих» системах мобільний телефон не використовується, оскільки GSM-модуль, слот для SIM-карти і антена входять до складу блоку управління. А в ще «дорожчих» – використовується GPS-приймач (автомобільний варіант) для отримання координат місцеположення.

  2. За способом сповіщення сигналу тривоги GSM-пейджери бувають:

  Важливим показником в даній характеристиці є безкоштовне сповіщення про тривогу, оскільки у більшості дзвонячих пристроїв операція сповіщення вважається виконаною тільки після того, як абонент (господар) підняв трубку і прослуховував голосове повідомлення. В даному випадку має місце з’єднання і за нього потрібно платити операторові мобільної мережі. Зовсім інша справа, коли важливість спрацьованої зони визначається тривалістю дзвінка від GSM-пейджера і Вам немає необхідності підіймати трубку, щоб дізнатися яка зона спрацювала. Адже ваші дії не поміняються тому, що ви знатимете, чи відкриті двері, вікно, капот або багажник.

  3. За способом програмування GSM-пейджери розділяються

  на програмовані SMS-повідомленнями і програмовані DTMF-сигналами (тональним набором), а за способом управління – керовані дзвінками, SMS-повідомленнями і DTMF-сигналами.
  Безперечно, програмування і управління DTMF-сигналами зручно, надійно і швидко, хоча недешево (т.к. встановлюється з’єднання).

  Пристрої, що мають цю функцію можна віднести до «дорогих». Зовсім інша справа – пристрої з SMS-управлінням, дешево, але ненадійно.

  Зовсім безкоштовний варіант – пристрій, керований по дзвінку. В цьому випадку пристрій сприймає дзвінок як команду, а після відбивається. Але дзвінком можна управляти лише двома операціями: постановка на/зняття з охорони. Ще одним видом управління GSM-пейджером є USSD-запит (послуга оператора), але він використовується тільки в операціях перевірки і поповнення рахунку (грошового балансу) і в основному в пристроях з вбудованим GSM-модулем.

  Важливим моментом в програмуванні GSM-пейджера є запис номерів (номер телефону власника об’єкту, його близьких або служби охорони), що оповіщаються, на пристрій. У більшості пристроїв ці номери зберігаються в спеціально відведених комірках на SIM-карті і заносяться туди в режимі редагування адресної книжки. Цей варіант не дуже зручний, оскільки у разі втрати або крадіжки телефону Ви тимчасово не здатні управляти об’єктом, а протягом цього часу може відбутися багато що (пограбування об’єкту). Ця ситуація Вам не страшна, якщо номер або список номерів знаходиться в елементах незалежної пам’яті пристрою. У такому разі управляти GSM-пейджером Ви здатні з будь-якого іншого мобільного телефону по засобах SMS-команд з кодом.

  4. За способом електроживлення GSM-пейджери бувають:

  Причому у останніх, при пропажі живлення може відбуватися сповіщення власника дзвінком або SMS-повідомленням. Як правило, це все «дешеві» пристрої, що складаються з блоку управління і мобільного телефону. Саме від внутрішнього акумулятора телефону вони і живляться. У більшості ж «дорогих» систем (без GSM-модуля) допоміжний акумулятор є додатковою опцією і купується окремо. Про важливість допоміжного джерела електроживлення (додаткового акумулятора) говорити зайве.

  5. Також GSM-системи можна розділити по наявності додаткових функцій:

  підключення GPS-приймача; прослуховування ситуації усередині об’єкту; передача фото або відео; управління зовнішніми електропристроями; захист від «глушилок»:

  5.1. Функція підключення GPS-приймача зручна тільки для рухомих об’єктів (легковий і вантажний транспорт).

  Але вона буде даремна, якщо Ви не підключені до якої-небудь охоронної служби або не є абонентом якої-небудь інформаційно-пошукової системи. Такі системи дозволяють не тільки визначити місцеположення (найчастіше візуально) об’єкта/об’єктів, отримувати фото або відео інформацію з об’єкта/об’єктів, але і видалено управляти їх станом. Невід’ємною частиною такої системи є програмний продукт (інформаційне середовище), що забезпечує online-стеження за всіма абонентами послуги. Дані системи дуже дорогі і в основному використовуються в моніторингу вантажоперевезень, таксі і в різних професійних службах.
  Деякі виробники GSM-пейджерів спеціально не закладають можливість підключення GPS-приймача, посилаючись на те, що мобільна мережа деяких операторів вже покрита майже на 100% і у них є послуга визначення місцеположення абонента LBS (Local Based Service).

  Проте це далеко не так! По-перше, не знаю на скільки відсотків покрита територія Росії, але 100%-е покриття території України буде ще нешвидке, дірки в покритті вистачає. По-друге, гарантована точність послуги LBS достатньо низька, оскільки залежить від зони покриття сектора базової станції і знаходиться в діапазоні від 500 метрів (радіальна ширина сегменту) до декількох кілометрів. Негарантована точність може бути і менше 500 м, але це вже залежатиме від того, де знаходитися об’єкт: у місті (велика щільність базових станцій) або в сільській місцевості.
  Інформація, що надається абонентові, є графічним відображенням на карті місцеположення у вигляді сегменту місцевості.

  5.2. Функція прослуховування ситуації усередині об’єкту існує практично у всіх GSM-системах і не є додатково оплачуваною опцією.

  Дуже корисна функція, особливо в тих ситуаціях, коли прийшов сигнал тривоги і потрібна 100%-а упевненість в зломі. Єдина відмінність цієї функції в різних пристроях полягає в тому, як вона активізується. У одних системах власник повинен заздалегідь послати SMS-команду для активізації функції. І тоді або пристрій передзвонить власникові, щоб він підняв трубку і слухав, або власник повинен подзвонити на пристрій. Відмінність лише в тому, кому в даному випадку зручно платити за з’єднання. У інших системах прослуховувати ситуацію всередині можна безпосередньо у момент приходу дзвінка тривоги – потрібно просто підняти трубку. Але і це ще не все, що можна сказати по даній функції, оскільки тривалість самого прослуховування величина, що варіюється залежно від виробника. Так, наприклад, у одних Ви можете слухати 30 секунд і потім пристрій зробить «відбій», а у інших Ви слухатимете стільки, скільки захочете, точніше, на скільки вистачить гроші на Вашому рахунку або рахунку пристрою.

  5.3. Функція передачі фото і відео інформації можлива лише в GSM-пейджерах, GSM-модуль і програмне забезпечення які підтримують пакетну передачу даних по протоколу GPRS.

  Це «дорогі» системи, але маючи таку функцію в своєму арсеналі Ви зможете не тільки online візуально контролювати об’єкт, але і робити запис зображення (за наявності відповідного пристрою запису і зберігання інформації). У деяких ситуаціях це могло б істотно полегшити роботу правоохоронних органів.

  5.4. Функція управління зовнішніми пристроями вимагає підключення до GSM-пейджера таких пристроїв як, наприклад електрозамок, сирена, електронасос, відеокамера і т.п.

  У автомобільних варіантах це може бути управління блокуванням двигуна або інших його елементів. В деяких випадках потрібне підключення реле або якогось зовнішнього силового блоку між керованим пристроєм і GSM-пейджером.

  5.5. Функція захисту від «глушилок» є поки що рідкістю серед GSM-пейджерів.

  Може тому, що зломи за допомогою GSM-глушилки поки не поширені, а може тому, що немає реального захисту від них. Але вірогідність такого злому дійсно існує. GSM-глушилки пригнічують всі мобільні телефони і GSM-пристрою в радіусі декількох десятків метрів. Принцип придушення заснований на постановці вузькосмугової перешкоди приймальному каналу GSM-пристрою, просто кажучи, телефон втрачає мережа.

  На сьогоднішній день подавлюючів GSM-пристроїв велика множина і основне їх використання заглушати мобільні телефони на нарадах, конференціях, бібліотеках, театрах і т.п. Проте це не заважає застосовувати їх і для поганих цілей. Їх застосування не залишиться не відміченим для операторів мобільного зв’язку. Інша справа, як скоро ця ситуація буде проаналізована і будуть зроблені відповідні дії. Але власникові GSM-пристрою розраховувати на допомогу операторів не слід.

  Деякі виробники гарантують захист від GSM-глушилок тим, що їх пристрій оповіщає власника про пониження рівня сигналу GSM мережі. Не відомо який алгоритм відстежування зміни рівня сигналу у них використовується, але однозначно можна сказати, що завдання це не з простих, оскільки в мережі будь-якого оператора мобільного зв’язку завжди мають місце «хендовери» (зміна обслуговуючої соти), механізми управління потужністю сигналу (Power Control) і просто флюктуації рівня сигналу («дихання» рівня) із-за недосконалості устаткування. А зміни рівня сигналу, викликані цими причинами, можуть досягати 10 – 16 dB.

  Простіше в GSM-пристрої зробити контроль зв’язку шляхом передачі SMS-повідомлень від пристрою через заданий проміжок часу.

  Також можна для підвищення надійності сповіщення в GSM-пристрої використати не одну, а дві або три SIM-карти. Це дозволить робити перемикання пристрою з одного оператора мобільного зв’язку на інше у випадках, коли у того або іншого оператора «дірка» в покритті, перевантаження мережі або для боротьби з GSM-глушилками.
  Ще однією можливістю забезпечити об’єкт, що охороняється, є використання альтернативного джерела сповіщення, наприклад передача сигналу тривоги по стаціонарній телефонній лінії (звичайно, якщо вона у Вас є). Але цей варіант застосовний тільки для стаціонарних нерухомих об’єктів, таких як квартира, дача, гараж, склад, офіс і т.п.

  Що ж до рухомих об’єктів, тобто автомобілів, то для підвищення надійності їх захисту від угону або злому краще паралельно з GSM-пейджером використовувати ще яку-небудь автосигналізацію з управлінням по радіоканалу, транспондерний захист (іммобілайзер) або механічні протиугонні засоби.

  Відеонагляд сигналізації GSM
  Відеонагляд сигналізації GSM

  Відеонагляд сигналізації GSM

  google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

  Теми: Про сигналізації | Нема коментарів »

  Коментарі