• Взяти до себе:

 • Партнери

 • « | Головна | »

  Як вибрати метод стиснення зображень для відеонагляду

  Автор: admin | March 29, 2010

  Прогрес в області стиснення відеосигналу незаперечний. Розробки, що постійно ведуться, в цій області підходять як до розробки нових форматів стиснення, так і до поліпшення тих, що вже існують. У такій ситуації деякі користувачі відмовляються від покупки цифрового відеореєстратора в очікуванні нового прориву в області стиснення відео.

  Буває і інша крайність – покупець в першу чергу цікавиться алгоритмом стиснення і не звертає належної уваги на інші характеристики. Обидва таких підходи не можна визнати коректним!

  Дійсно, чи можна чекати, що розвиток науки дозволить стиснути “Джоконду” до об’єму 100 байт? Звичайно ж, немає. Стиснення, оцифрованих зображень базується на деякій інформаційній надмірності існуючих графічних форматів. І завдання алгоритмів стиснення – цю надмірність видалити. Якщо продовжувати стискати файл, то пропадатиме вже не надмірність, а істотні деталі.

  Алгоритми, що існують в даний час, вже досить непогано справляються із завданням “вирізування надмірності”. Добре відомий традиційний JPEG дозволяє без збитку для сприйняття стиснути зображення в 10-15 разів. І, схоже, радикально поліпшити цей показник вже не можна. Так, за рахунок додаткової оптимізації можна виграти ще 20-30%, але розраховувати на виграш в рази вже не доводиться.

  Проілюструємо цю думку на прикладі. Розглянемо стиснення одного і того ж зображення у форматах JPEG і Wavelet. До тих пір, поки на зображенні не виявляються явні артефакти, жоден з цих алгоритмів не має переваги перед іншим.

  При значному ж стисненні, доводиться визнати деякий виграш алгоритму Wavelet. Деградація зображення у вигляді “замиленості” не така руйнівна, як зникнення деталей в крупних квадратах, що з’явилися.

  Але задамося питанням: чи будемо ми, виходячи з цього, експлуатувати систему при значних рівнях стиснення. Найскоріше, немає. Адже якщо йдеться про пізнання об’єкту в системі спостереження, то “замиленість” також шкідлива, як і “квадратна структура”. І те, і інше вбиває роздільну здатність картинки, сформованої камерою. Тому в реальній ситуації користувач найскоріше експлуатуватиме обидві системи при приблизно рівних ступенях стиснення.

  Таким чином, можу стверджувати, що в існуючих системах алгоритмічне стиснення відеосигналу вже наблизилося до розумно-достатньої межі, і не можна чекати того, що якийсь новий алгоритм в рази поліпшить якісні характеристики компресії. На даний час найкращим алгоритмом стиснення відео вважається алгоритм h.264 він при тій самій якості зображення дає змогу отримати трохи менший файл ніж JPEG.

  google.com bobrdobr.ru del.icio.us technorati.com linkstore.ru news2.ru rumarkz.ru memori.ru moemesto.ru

  Теми: Відеоспостереження | Нема коментарів »

  Коментарі